spot_img
vineri, ianuarie 28, 2022
spot_img

Statia New Birmingham International va avea un design inovator

02-birminghamVirgin Trains a dezvaluit designul complet nou al statiei Birmingham International. Biroul de vanzari bilete al statiei a fost transformat intr-un birou de informatii dotat cu cabine de servicii pentru clientii care doresc sa cumpere bilete, monitoare de informatii care sunt mai usor de utilizat, automate de vanzari bilete imbunatatite si puncte de informare cu touch screen.
Investitia de peste 1 milion de lire (1,1 milioane de euro) a inclus introducerea incarcarii de tip wireless pentru dispozitivele clientilor, plata cu cardul la barierele din parcari pentru reducerea cozilor, Wi-Fi gratuit in statie si reabilitarea toaletelor. Proiectul a fost posibil datorita sustinerii mai multor afaceri locale inclusiv arhitectii AHR, contractorilor principali Overbury si Infotec, producatorilor de ecrane 96” TFT.
„Cu mai putin sprijin din partea birourilor conventionale de rezervari, beneficiind de sustinerea echipei noastre de la International, aceasta noua abordare este despre cum utilizam cel mai bine resursele umane de care dispunem, folosind cea mai moderna tehnologie in beneficiul clientilor nostri. Dorim sa facilitam procedura cat mai mult posibil pentru ei”, a declarat Simon Greaves, Manager de Statie Virgin Trains in cadrul Birmingham International.

Ultimele Articole