spot_img
marți, mai 17, 2022
spot_img

SOCIETATEA DE TRANSPORT BUCUREȘTI STB SA oferă siguranța locului de muncă angajaților săi

Societatea de Transport București STB SA, principalul operator de transport public de persoane din Municipiul București și Județul Ilfov, participă la a III-a ediție a Târgului de Carieră Feroviară în România, în perioada 8-9 decembrie, și promite siguranța locului de muncă și sistem de protecție socială a angajaților săi.

SOCIETATEA DE TRANSPORT BUCUREȘTI STB SA

Mobilitatea reprezintă o necesitate de bază a oamenilor și o condiție esențială pentru buna desfășurare a vieții într-o comunitate. De aceea, una dintre cele mai mari provocări ale unui oraș modern este asigurarea unui sistem de mobilitate, în cadrul căruia componenta vitală într-o mare aglomerare urbană este transportul public.

Misiunea strategică Societății de Transport București STB SA este de a oferi un serviciu de transport public sigur, fiabil, de calitate și în condiții de siguranță a călătorilor, capabil să răspundă necesităţilor clienţilor, la tarife accesibile.

”Suntem principalul operator de transport public de persoane din Municipiul București și Județul Ilfov și avem responsabilitatea de a respecta valori, principii și reguli în măsură să asigure un transport public de calitate. Scopul nostru este să contribuim la dezvoltarea și progresul orașului nostru.”

Pentru a susţine acest obiectiv, Societatea de Transport București STB SA își propune să angajeze persoane care au pregătirea şi atitudinea necesare pentru a deveni angajaţi de succes.

TE AȘTEPTĂM ÎN ECHIPA STB SA

De ce SOCIETATEA DE TRANSPORT BUCUREȘTI STB SA?

 • mediu de lucru dinamic;
 • deschiderea permanentă spre înnoire şi perfecţionare;
 • siguranța locului de muncă;
 • pachet salarial motivant;
 • existenţa în cadrul societății a unui serviciu specializat pentru instruirea personalului;
 • sistem de protecție socială a angajaților.

Electrician întreținere reparații

 • studii elementare/medii
 • Curs de calificare electrician (mai putin electrician auto sau constructii)

Electrician auto

 • studii medii
 • Curs de calificare electrician auto

Electrician IRSIA

 • studii medii sau profesional energetic
 • Curs de calificare electrician (mai putin electrician auto sau constructii)

Electrician IRR

 • studii medii
 • Curs de calificare electrician ( mai putin electrician auto sau constructii)

Electrician secund

 • studii medii
 • Curs de calificare electrician ( mai putin electrician auto sau constructii)

Lacatuș

 • studii medii
 • Curs de calificare electromecanic

Electromecanic

 • studii elementare/medii
 • Curs de calificare  lăcătuş / sudor/ tinichigiu

Mecanic auto

 • studii elementare/medii
 • Curs de calificare  mecanic/ mecanic auto

Vopsitor auto/întreținere

 • studii elementare/medii
 • Curs de calificare  vopsitor

Strungar

 • studii elementare/medii
 • Curs de calificare prelucrator prin aschiere

Sudor

 • studii elementare/medii
 • Curs de calificare sudor/ lacatus/ tinichigiu

Tinichigiu

 • studii elementare/medii
 • Curs de calificare tinichigiu/ sudor/ lăcătuş/

Vopsitor industrial

 • studii medii
 • Curs de calificare in meseria de vopsitor

Rectificator

 • studii elementare/medii
 • Curs de calificare rectificator

Tâmplar carosier

 • studii medii
 • Curs de calificare in meseria de tamplar carosier

Spalator

 • studii medii

Valorile Societății de Transport București STB SA sunt:

 • Respect – respectul față de colegi și clienți, față de regulile interne și de angajamentele asumate.
 • Onestitate – filosofia Societății de Transport București STB SA impune onestitate și integritate morală față de clienții și partenerii societății.
 • Profesionalism – competența și eficacitatea dobândite prin cunoașterea obiectivelor, a instrumentelor/echipamentelor de lucru și a procedurilor, instrucțiunilor și reglementărilor interne.
 • Responsabilitate – în cadrul Societății de Transport București STB SA avem obligația morală de a ne îndeplini sarcinile și de a ne asuma consecințele acțiunilor noastre.
 • Integritate – trebuie să avem o anumită atitudine în comportamentul față de colegi și angajati, să reprezentăm un model de corectitudine și profesionalism față de clienți și colaboratori.
 • Solidaritate – solidaritatea înseamnă munca în echipă zi de zi, împărtășirea rezultatelor societății și sprijin în momente dificile.
 • Siguranță – sentimentul de securitate sau certitudine cu privire la organizarea muncii, la relațiile cu ceilalți, încredere în viitorul profesional (securitate profesională), dar și siguranță în privința serviciului public oferit.
 • Continuitate – chiar prin obiectul său de activitate, Societatea de Transport București STB SA își propune să dezvolte relații pe termen lung cu clienții săi. Aceasta înseamnă o prezență constantă, prin comunicare coerentă și eficientă.

 

Pentru a susține atât nevoia companiilor de a acoperi pozițiile disponibile în această perioadă, cât și nevoia candidaților de a-și găsi un loc de muncă potrivit, Târgul de Carieră Feroviară în România se mută în mediul online.

CFiR, singura platformă de resurse umane care se ocupă strict de domeniul feroviar și cel al transportului urban pe șină, continuă seria Târgurilor de Carieră Feroviară în România cu ediţia a III-a, propunându-și să ofere șansa de a intra în contact direct cu angajatorii tuturor persoanelor interesate de a-și începe sau consolida o carieră în acest domeniu.

Participând la acest eveniment, vei găsi oferte atractive şi vei interacționa cu cei mai activi şi importanţi angajatori de pe piaţă.

COMPANII PARTICIPANTE

Parteneri SILVER Parteneri BRONZE

COLABORATORI ȘI PARTENERI MEDIA

Colaboratori Parteneri Media
facultatea de transporturi UPB logo CFDP Colegiul Tehnic de Căi Ferate “Unirea” oferă un curriculum liceal pentru profilul Tehnic, Servicii și Teoretic CTT BRAŞOV - calificare în toate domeniile de transport

Ultimele Articole