Societatea de Transport București STB SA face recrutări de personal prin intermediul CFiR

30 decembrie 2020

Societatea de Transport București STB SA

După de a participat la cea de-a treia ediție a Târgului de Carieră Feroviară în România, Societatea de Transport București STB SA a publicat pe platforma CFiR anunțuri de angajare pentru posturile care nu au fost încă ocupate.

Oferta curentă a STB SA este compusă din patru anunțuri pentru următoarele meserii: Electrician întreținere și reparații, Lăcătuș mecanic, Electrician auto și Mecanic auto.

Pentru a susţine acest obiectiv, STB SA își propune să angajeze persoane care au pregătirea şi atitudinea necesare pentru a deveni angajaţi de succes.

De ce SOCIETATEA DE TRANSPORT BUCUREȘTI STB SA?

STB SA oferă angajaților săi:

 • mediu de lucru dinamic;
 • deschiderea permanentă spre înnoire şi perfecţionare;
 • siguranța locului de muncă;
 • pachet salarial motivant;
 • existenţa în cadrul societății a unui serviciu specializat pentru instruirea personalului;
 • sistem de protecție socială a angajaților.

Electrician Întreținere și Reparații

Cerințele postului:

 • studii elementare/ medii
 • Curs de calificare electrician (mai puțin electrician auto sau construcții)
APLICĂ LA ANUNȚ

 

 VEZI ȘI: Pașii de urmat pentru a-ți crește șansele de a fi chemat la un interviu 

 

Lăcătuș Mecanic

Cerințele postului:

 • studii elementare/ medii
 • Curs de calificare lăcătuş/ sudor/ tinichigiu
APLICĂ LA ANUNȚ

Electrician Auto

Cerințele postului:

 • studii medii
 • Curs de calificare electrician auto
APLICĂ LA ANUNȚ

Mecanic Auto

Cerințele postului:

 • studii elementare/ medii
 • Curs de calificare mecanic/ mecanic auto
APLICĂ LA ANUNȚ

 

Societatea de Transport București STB SA

Mobilitatea reprezintă o necesitate de bază a oamenilor și o condiție esențială pentru buna desfășurare a vieții într-o comunitate. De aceea, una dintre cele mai mari provocări ale unui oraș modern este asigurarea unui sistem de mobilitate, în cadrul căruia componenta vitală într-o mare aglomerare urbană este transportul public.

Misiunea strategică Societății de Transport București STB SA este de a oferi un serviciu de transport public sigur, fiabil, de calitate și în condiții de siguranță a călătorilor, capabil să răspundă necesităţilor clienţilor, la tarife accesibile.

Suntem principalul operator de transport public de persoane din Municipiul București și Județul Ilfov și avem responsabilitatea de a respecta valori, principii și reguli în măsură să asigure un transport public de calitate. Scopul nostru este să contribuim la dezvoltarea și progresul orașului nostru.