spot_img
sâmbătă, octombrie 1, 2022
spot_img

SEIMAF ENGINEERING – asistență societăților care doresc să-și externalizeze studiile sau să creeze echipe de proiecte

SEIMAF ENGINEERING - asistență societăților care doresc să-și externalizeze studiile sau să creeze echipe de proiecteFondat în 1994, grupul SEIMAF a câștigat notorietate în principal datorită profesionalismului, calității serviciilor și ambiției echipelor sale de a asigura întotdeauna excelența serviciilor oferite clienților săi. Oferim, în cadrul unor misiuni punctuale sau recurente, asistență societăților care doresc să-și externalizeze studiile sau să creeze echipe de proiecte. Indiferent de proiectul dvs. echipa noastră este pregătită să vă ajute.

SEIMAF, un actor recunoscut în domeniul ingineriei, apelează la 150 de colaboratori din 6 locuri.

Nivelul nostru ridicat de cunoștințe și experiență, precum și capacitatea noastră ridicată în materie de inginerie și de gestionare a proiectelor ne permit să ne folosim competențele pentru proiecte complexe.

Realizarea de studii este pasiunea care îi animă pe toți colaboratorii noștri. Experiența dobândită și referințele noastre strânse în peste două decenii ne permit să forțăm limitele în permanență. Acest lucru ne obligă să urmărim să obținem întotdeauna excelența, iar recompensa supremă este satisfacția clienților noștri.

PRINCIPALUL NOSTRU DOMENIU DE ACTIVITATE ASISTENȚĂ SOCIETĂȚILOR CARE DORESC SĂ-ȘI EXTERNALIZEZE STUDIILE SAU SĂ CREEZE ECHIPE DE PROIECTE

Datorită unor competențe solide dobândite în decursul a două decenii, SEIMAF este în măsură să ofere o gamă completă de intervenții axate pa toate specializările Biroului de studii, pentru a reinventa domeniul transporturilor și a răspunde la noile transformări din acest sector care necesită un plus de flexibilitate din partea celorlalte industrii.

 • Studii de proces
 • Simularea robotică
 • Studii privind utilajele, controlul, asamblarea, reglajele etc.
 • Studii privind manipularea (demontarea, mișcarea pe benzi transportoare, ridicarea etc.)
 • Proiectare asistată de computer / desen tehnic asistat de computer
 • Configurare
 • Digitalizare
 • Calcule (mecanice, termice, elemente finite, elemente vibratoare etc.)
 • Diagrame de cicluri
 • Dosare de fabricație, documente de exploatare, de montaj, de întreținere
 • Schemă sinoptică, ergonomie
 • Relevee laser

Indiferent de sectorul de activitate, SEIMAF este alături de dvs.:

 • INDUSTRIA AUTO
 • INDUSTRIA NAVALĂ
 • INDUSTRIA AERONAUTICĂ
 • INDUSTRIA FEROVIARĂ
  • SEIMAF vă propune un drum simplu spre succes datorită echipelor sale dedicate care se ocupă de realizarea de studii privind utilajele și integrarea acestora: platformă elevatoare, cărucioare de manipulare, utilaje de ridicare etc. Avem mai multe birouri de studii, pentru a oferi soluțiile optime în funcție de caracteristicile caietului dvs. de sarcini.

Date complete de contact găsiți în Catalog Feroviar la pagina SEIMAF ENGINEERING.


Soluția de a te prezenta gratuit companiilor din domeniul feroviar

Catalog Feroviar

În România sunt peste 1000 de companii care au diverse certificări, agremente tehnice sau atestate de furnizori feroviari sau sunt licențiate pentru a face transport feroviar. Pe lângă acestea, alte aproximativ 3-4000 de companii, instituții, organizații, produc și/sau prestează servicii, influențează politic, legislativ, administrativ și/sau executiv domeniul feroviar și cel al transportului urban pe șină.

La începutul lunii aprilie, Catalog Feroviar a inaugurat pe site-ul Club Feroviar rubrica “Industria feroviară românească”. La această categorie, orice tip de entitate juridică care activează în domeniul feroviar își poate prezenta produsele sau serviciile într-un articol de promovare publicat gratuit.

Mai multe detalii despre cum puteți beneficia de această ofertă puteți afla din acest articol sau puteți să ne contactați la office@catalogferoviar.ro sau tel: 021 22 44 385.

Ultimele Articole