Network Rail a finalizat extinderea peroanelor in alte doua statii

02-ukNetwork Rail a finalizat lucrarile de extindere a peroanelor in statiile Egham si Virginia Water astfel incat acestea sa poata primi trenurile mai lungi a cate 10 vagoane pe care South West Trains le va introduce in circulatie pe ruta incepand cu luna mai 2017. Lucrarile sunt incluse in programul de modernizare Waterloo & South West Upgrade pentru cresterea capacitatii in Waterloo cu 30% pana la sfarsitul lui 2018.
Network Rail va instala si lifturi pentru noua pasarela din statia Virginia Water in iunie 2017 pentru ca statia sa devina complet accesibila tuturor calatorilor.
„Echipele noastre de lucru din Virginia Water si Egham au reusit sa depaseasca anumite probleme tehnice serioase si conditii grele de lucru in timpul lucrarilor de extindere a peroanelor, astfel incat am finalizat ambele proiecte la timp si conform bugetului. La statia Egham, datorita peronului mai lung, trenurile nu se vor mai opri deasupra trecerii la nivel ceea ce va imbunatati timpul de asteptare pentru soferi la trecerile la nivel, in timp ce calatorii din ambele statii vor beneficia de conditii de calatorie mai bune si mai confortabile”, a declarat Seiki Payne, project manager Network Rail.