sâmbătă, iunie 3, 2023
spot_img

GRUP FEROVIAR ROMAN (GFR) face angajări și selecție pentru cursuri de calificare la Târgul de Carieră Feroviară în România

GRUP FEROVIAR ROMAN

GRUP FEROVIAR ROMAN (GFR), entitatea fanion a GRAMPET GROUP, cel mai mare holding feroviar privat din Uniunea Europeană, este PARTENER SILVER al Târgului de Carieră Feroviară în România, ediția a III-a, care se desfășoară online în perioada 8-9 decembrie 2020 și vine cu o ofertă compusă din locuri de muncă și cursuri de calificare.

COMPANII PARTICIPANTE

Parteneri SILVER Parteneri BRONZE

GRUP FEROVIAR ROMAN (GFR)
„Motion is our business”

GRUP FEROVIAR ROMAN (GFR) este entitatea fanion a GRAMPET GROUP, cel mai mare holding feroviar privat din Uniunea Europeană.

GRAMPET GROUP este format din 18 companii grupate pe domenii de activitate astfel: operatori de transport feroviar de marfă, logistică, construcţie, reparaţii și mentenanţă material rulant și servicii IT.

GFR este o companie cu capital românesc 100% privat, care a devenit unul dintre principalii jucători de pe piaţa concurenţială de transport feroviar de marfă din România și lider naţional al transporturilor feroviare de produse petroliere

Cu o experienţă în domeniul transporturilor de peste 18 ani, GFR și-a început activitatea în anul 2001 ca operator de manevră, în 2002 a debutat ca furnizor de transport feroviar, în anul 2006 a efectuat primul transport internaţional și începand din 2010 opererează prin toate frontierele de stat ale României.

GFR este membră a tuturor organizaţiilor internaţionale reprezentative și are acorduri de colaborare atât cu operatorii feroviari de stat (BDZ Cargo, UZ, CFM, PKP Cargo, ZK, RCH, HZ Cargo, ZBIH) cât și cu operatorii feroviari privaţi din Bulgaria, Ungaria, Slovacia, Cehia, Polonia, Austria și Germania.

TE AȘTEPTĂM ÎN ECHIPA
GRUP FEROVIAR ROMAN (GFR)

GRUP FEROVIAR ROMAN

Oferim seriozitate, pachet salarial atractiv (inclusiv tichete de masa), prime si alte beneficii conform dispozitiilor la nivel de societate.

SEF MANEVRA

Daca ai:

* Certificat de calificare profesionala si de competente generale – valabil

* Autorizatii de exercitare a functiei valabile

* Activitate neintrerupta in exercitarea functiei in ultimele 12 luni

Si esti

* Apt medical si psihologic (conform dispozitiilor legale in vigoare)

Te asteptam in echipa noastra  !

SEF TREN

Daca ai:

* Certificat de calificare profesionala si de competente generale – valabile

* Autorizatii de exercitare a functiei valabile (conducere in  sistem simplificat si proba franelor)

* Activitate neintrerupta in exercitarea functiei in ultimele 12 luni

Si esti

* Apt medical si psihologic (conform dispozitiilor legale in vigoare)

Te asteptam in echipa noastra  !

MANEVRANT DE VAGOANE

ESTI MANEVRANT DE VAGOANE si iti cauti acum de lucru?

GRUP FEROVIAR ROMAN, parte din GRAMPET GROUP,  face ACUM angajari !

Daca ai:

* Certificat de calificare profesionala si de competente generale – valabile

* Autorizatii de exercitare a functiei valabile

* Activitate neintrerupta in exercitarea functiei in ultimele 12 luni

Si esti

* Apt medical si psihologic (conform dispozitiilor legale in vigoare)

Te asteptam la noi !

MECANIC DE LOCOMOTIVA

ESTI MECANIC DE LOCOMOTIVA si iti cauti acum de lucru?

GRUP FEROVIAR ROMAN, parte din GRAMPET GROUP, face ACUM angajari !

Daca ai:

* Certificat de calificare profesionala si de competente generale – valabile

* Autorizatii de exercitare a functiei valabile (conducere in sistem simplificat/conducere in echipa completa/conducere directa trenuri marfa)

* Permise de conducere pentru locomotive tip  LDH/LDE/LEA

* Permis european de mecanic locomotiva

* Activitate neintrerupta in exercitarea functiei in ultimele 12 luni

Si esti

* Apt medical si psihologic (conform dispozitiilor legale in vigoare)

Te asteptam la noi !

SCOLI DE CALIFICARE PROFESIONALĂ

Grup Feroviar Roman (GFR) este cel mai mare operator privat feroviar din Romania, un partener de incredere in societatea civila si, astfel, ca parte integrantă a responsabilitatii sociale (CSR) ofera sansa persoanelor interesate de obtinerea calificarilor in domeniul feroviar, de a-si crea o cariera in acest segment complex, dinamic al transportului pe calea ferata.

Grupul Feroviar Român (GFR), in colaborare cu C.E.N.A.F.E.R, acordă sustinere financiara, din fonduri proprii, prin semnarea contractului de bursa, persoanelor aflate în perioade de reconversie profesională, înscrise în sistemul asigurarilor de șomaj, absolvenților de studii medii/școli profesionale, care îsi doresc o meserie in acest domeniu.

Cursurile de calificare pentru care se fac inscrieri sunt  pentru functiile de MECANIC LOCOMOTIVA, SEF TREN, SEF MANEVRA, MANEVRANT VAGOANE, MAGAZINER.

Durata cursurilor de calificare este cuprinsa intre 3 – 9 luni, in functie de programa functiei pentru care se organizeaza formarea profesionala  (instruire teoretica, practica si stagiu in productie), iar in aceasta perioada, prin semnarea contractului de acordare a bursei de studii, Grup Feroviar Roman suporta toate cheltuielile legate de formarea profesionala, cheltuieli intretinere, cazare, transport. Dupa terminarea cursului de formare profesionala (in functie de optiunea aleasa), cursantii vor fi angajati la GFR pe durata nedeterminata, in cadrul punctelor de lucru ale Grup Feroviar Roman.

Conditii inscriere:

  • studii: absolvent invatamant general obligatoriu / liceal;
  • apt din punct de vedere medical si psihologic pentru functia pentru care se oragnizeaza cursul de calificare

Pentru dosarul de inscriere sunt necesare urmatoarele documente:

  • cerere de inscriere (cu mentionarea unui numar de telefon valabil);
  • copie act de identitate;
  • copie act studii + foaia matricola a ultimei forme de invatamant absolvite;
  • copie certificat de nastere.

 

Pentru a susține atât nevoia companiilor de a acoperi pozițiile disponibile în această perioadă, cât și nevoia candidaților de a-și găsi un loc de muncă potrivit, Târgul de Carieră Feroviară în România se mută în mediul online.

CFiR, singura platformă de resurse umane care se ocupă strict de domeniul feroviar și cel al transportului urban pe șină, continuă seria Târgurilor de Carieră Feroviară în România cu ediţia a III-a, propunându-și să ofere șansa de a intra în contact direct cu angajatorii tuturor persoanelor interesate de a-și începe sau consolida o carieră în acest domeniu.

Participând la acest eveniment, vei găsi oferte atractive şi vei interacționa cu cei mai activi şi importanţi angajatori de pe piaţă.

COLABORATORI

facultatea de transporturi UPB logo CFDP Colegiul Tehnic de Căi Ferate “Unirea” oferă un curriculum liceal pentru profilul Tehnic, Servicii și Teoretic CTT BRAŞOV - calificare în toate domeniile de transport

PARTENERI MEDIA

Ultimele Articole