spot_img
marți, februarie 7, 2023
spot_img

GE sarbatoreste locomotiva cu numarul 1000

GEGE Manufacturing Solutions a sarbatorit locomotiva cu numarul 1000 produsa la fabrica Fort Worth. Locomotiva cu numarul 1000 este un model GE Transportation Evolution® Series Tier 4 pentru CN. Apartinand seriei Evolution, noua locomotiva Tier 4 reduce emisiile cu peste 70% si indeplineste standardele ferme ale Agentiei Americane de Protectie a Mediului.
GE Manufacturing Solutions a finalizat asamblarea primei sale locomotive, model Tier 3, pentru compania cu sediul in Fort Worth, BNSF Railway, la inceputul lui 2013.
„Aceasta piatra de hotar este o dovada a muncii dedicate a echipei noastre de la Fort Worth. In mai putin de patru ani, aceasta echipa a ajutat la ridicarea fabricii GE Manufacturing Solutions si a construit 1000 de locomotive competitive, de inalta calitate pentru clientii nostri”, a declarat  Richard Simpson, vicepresedinte GE Transportation.

Ultimele Articole